Oleg Rahumeel – 2013/2014

See aasta oli nagu üks suur ja ilus unenägu, mis kahjuks kiiresti otsa sai. Aastatega on klubi tegevuskava nii paika “loksunud”, et siia mingeid uusi üritusi juurde lisada oli küllaltki raske. Aga siiski, see presidendiaasta midagi uut ikkagi tõi. Ajurünnak uude presidendiaastasse toimus 30.08.2013. a. Kase Puhkekülas juhatuse laiendatud koosolekul. Et need mõtted ja ideed, mis selle tegevuse juures ilmnevad, kaotsi ei läheks, otsustasin selle ja ka kõik edaspidised koosolekud lindistada. Kui ikka mõni hea mõte pähe tuleb, siis tahad ju seda kohe ka välja öelda, aga kui mitu meest korraga räägivad, siis paraku võib mõni hea idee ära kaduda. See oli õige otsus, sest juba esimesel koosolekul tuldi välja ideega moodustada oma klubi lionitest ansambel, et sellega esineda järgmise aasta 25. Charteril. Samas avaldati mõte lavastada operett, teemal “Presidendiaasta”. Klubi ilma hümnita on nagu lõvi ilma…. Tänu veli Matile, veli Veikkole ja veli Tarmole on nüüd klubil oma hümn. Käidi välja idee klubi sümboolika osas, sest käies külas teistes klubides, oli vaja midagi muud kinkida kui ainult vimpel. Hiljem otsustas klubi dolomiidist kella kasuks, kuna “aega” on lionile tema heategevuse juures väga vaja. Pakuti välja idee, et muretseda klubi liikmetele ja leedidele ühtne kevad-sügisene vabaajariietus. Aega küll võttis, aga lionite 25-nda aastapäeva pidustustel Tartus oli uhke tunne küll, olles paraadil ühtses riietuses. Samas eristusime me ka teistest, igal klubi poolt korraldatud heategevusüritusel. Ühel novembri koosolekul käisin välja idee kinkida linna ühele lasteaiale, meie klubi 25-nda sünnipäeva puhul, multifunktsionaalne “MIDI” spordiväljak. Täna võin öelda, et see saab teoks.

Klubiõhtuid korraldasime nagu ikka Arensburgi hotellis, kuid juhatuse koosolekud toimusid Kohtu tänava kaminaruum-raamatukogus. Seal oli õhkkond kuidagi vabam. Siinjuures pean nentima, et protsentuaalne osavõtt nii juhatuse kui ka klubikoosolekutest oli väga kõrge. Sama pean ütlema ka klubi poolt korraldatavatest heategevusüritustest. Kõik toimkonnad ja lionid, kes olid millegi eest vastutavad, tegid oma tööd suure vastutustundega ja hästi. Heategevusüritustega teenitud raha kogus oli suurimaid klubi ajaloos. Teenitud vahenditest sai toetatud Kallemäe kooli Kuressaare filiaali tõstuki ja abivahendite soetamisel. Õpitoetust said Anna Liis Lehto ja Hanno Kull. Toetasime Toomas Kahjut elektrikäru remontimisel, Merike Tuulikut mööbli soetamisel, Kallemäe Kooli laste võistlusreisi Norrasse, MTÜ Randvere Õppekeskust arvuti soetamisel ja LC Haapsalu Valge Daami pingi püstitamisel. Tegime vanuritele jõulupakid ja viisime need ka kohale.
Toimusid meeleolukad pereüritused nagu vähipüük Leisis, talgupäev Kase Puhkekülas, kus korrastasime vastlamäge, noo- leviskamine Laheotsa talus, ühisjaht Saku klubiga ja lipupidu, kus olid kohal ka “Snigurotska” ja “Näärivana” Kahjuks jäi lumepuudusel ära vastlapäev ja osalejate puudusel ka kohtumine Keila klubiga.

Metsaistutamine lükkus järgmisesse aastasse, kuna ei olnud istikuid, mida istutada.

Eesti lionspiirkonna pidulikul aastakoosolekul Tartus tunnustati meie klubi liikmeid veli Meelist, veli Markot, veli Rauli ja veli Jaani vastavalt Rukkilille II järgu medali, Rukkilille teenetemärgi, Melwin Jonesi auhinna ja Award medaliga. Uhke tunne on. Vot sellised lionid on meie klubis. Nagu kirss tordil oli meie 20-nes juubelilaat koos 25. Charteriga. Ametis olid kõik klubi lionid ja päev lõppes suure juubelipeoga, kus tunnustatud sai kõiki lioneid, kes seda vähegi väärisid!

Kas pole ilus unenägu?

Comments are closed.