Arvult väike, sisult suur!

Nii võiks iseloomustada sõsarklubu LC Sõrvet, milline loodi 20. aastat tagasi 2. lionsklubina Saaremaal. Kodune ja hubane sünnipäevapidu peeti Tehumardi Tulemajas. Sünnipäevalast olid õnnitlema tulnud kuberner Andres Lukin, risti-ja sõprusklubide esindajad Soomest kui ka naaberklubid LC Kuressaare Piret ja LC Kuressaare esindajad.

Past President ja tänavune LC Sõrve sekretär Leo Filippov meenutas klubi saamislugu ja huvitavaid fakte esimeselt Charterilt. Soome ristiklubi lionid ja leedid saabusid Kuressaarde erilennukiga, mis tol ajal oli päris arukordne sündmus. Avapidustustel viibis ka toleeaegne Taani Kuningriigi suursaadik Eestis Sven-Eric Nordberg ja leedy Conny. Seose tööga Kuressaare linnavalitsuses, olin suursaadiku saatjaks, kelle tööüleannete hulka kuulus Vene sõjaväe lahkumise jälgimine Saaremaalt.

Meenutasime erinevaid toredaid ühisüritusi Sõrve klubiga: vastlpäebv Järve mererannas, jalgpall rinnuni lumes, jäähoki Tehumardi Puhkeküla tiigijääl, ühine metsakoristus Sõrves.
LC Sõrve alustas 26 liikmelisena. Praegu on klubis 12 lionit, neist 6 asutajaliiget. Üks klubi liige on 20a. 100% lion – Taivo Putk. Südamlik tunnustus.
Klubi on abanud tagasilööke ja samas saanud tunnustust kohalikult kogukonnalt ja piirkonnast.. Oli aeg, kus 2/3 klubi liikmeid olid tööl Soomes, Norras, Gruusias. Viimaste aastatega on aga klubiga liitunud kolm uut liiget.

Seda väikesearvulis klubi võib võrrelda Saaremaa kadakaga, keda tormituuled räsivad ja painutavad, aga murda ei suuda.
Klubi prioriteedid on eelkõige lapsed, paljulapselised pered ja vanurid.
LC Kuressaare soovib sõsarklubile jätkuvalt tegutsemislusti ja rõõmu head tehes.

LC Kuressaare president 2012/13
PDG Jaan Lember

Comments are closed.