Kiik erivajadustega lastele

10. mai 2013 on LC Kuressaare jaoks taas päev, mis iial meelest ei läe. Nimelt sel kuupäeval avati Kuressaares Kallemäe kooli filiaali õuel erivajadustega lastele kiik, mida saavad kasutada ka ratastooliga liikuvad lapsed.

LC Kuressaare algatas kiige projekti pea poolteist aastat tagasi. Viidi läbi tuluõhtu, kus saadi esimene osa vajaminevast summast. Raha lisandus traditsiooniliste klubi tuluüritustega ja lõpuks saadi vajaminev summa kokku ning kiige ehitus võis alata. Saaremaa enda meistrimehed firmast Lonaks valmistasid kiige. Klubi liikme Olegi poolt rajati tehismuru kattega alusplats ja kõigi osavõtul sai kiik ettenähtud kohale ühiste jõupingutustega üles seatud. Veli Olevi juhtimisel paigaldati katusekattematerjal ja minu kui idee algatajal jäi üle kiik ka sobiva värvkattega katta. Kiige kogumaksumuseks kujunes veidi alla 3000 euro. Lisaks kulus kiige paigaldamiseks pea 100 Lions tundi

Avamisel osales kogu koolipere koos laste ja lapsevanematega, klubiliikmed ja külalised. Avasõnad kuulatud, võis kiige pidulikult lastele kasutamiseks üle anda. Siiras rõõm laste silmis, kui esimene kiikumine käimas, andis meile kõigile tunde, et tehtud töö on täitnud eesmärgi rohkem kui 100 protsendiliselt. Uhkusega paigaldasime kiigele ka infotahvli, et tegemist on just LC Kuressaare Lionite poolt valmistatud kiigega.

Loodame, et kiigest jagub rõõmu paljudeks paljudeks aastateks.

Vaata pilte: galeriist

Marko Mägi
LC Kuressaare
Eelmine president

Comments are closed.