Parim rahuteemaline plakat on selgunud

Maailma suurim heategevuslik organisatsioon – The International Association of Lions Club kuulutas tänavu septembris välja traditsioonilise rahuplakatite võistluse „Arusaam rahust“ – „Vision of Peace“. Oodatud olid kõigi 11-13-aastaste õpilaste tööd.

Meie koolist joonistasid plakateid 39 õpilast Sirje Mehiku, Reet Välissoni, Grete Pihli ja Ene Pidmanni juhendamisel. Lions Club Kuressaare hinnangul osutus parimaks Hanna-Liis Mitt´i maalitud plakat. Väga tubli tööga sooviti ära märkida veel:

1.Artur Leivategija 5b
2.Morten Raamat 5a
3.Carmen Verhovitš 5b
4.Karl Jakob Toplaan 5b
5.Helmi Lõhmus 7b
6.Sander Tamm 6a
7.Gedli Lest 7b
8.Kristine Trei 7a
9.Greta Virves 7b

Suur tänu kõigile osalejaile ja juhendajaile!

Praeguseks on selgunud ka vabariigi parim noorkunstniku kujundatud rahuteemaline plakat. Septembris alanud Lionsite Rahvusvahelise Rahuplakatite võistluse Eesti vooru võitis Kohtla – Järve Tammiku Gümnaasiumi 6-klassi õpilane Arina Žarkova, kelle töö esindab Eestit lionsite ülemaailmsel rahuplakatite võistlusel „Vision of Peace”.
Eesti lionsliikumise juhi Vello Tamme sõnul laekus konkursile kokku 42 võistlustööd 35-st lionsklubist üle Eesti.

„Žürii valis esmalt laekunud töödest seitse finalisti ja nende seast omakorda võidutöö, mis saadetakse Ameerikasse lionsite peakorterisse esindama Eestit. Näiteks eelmisel aastal osales samal võistlusel kokku 350000 plakatit 65 maalt. Tegemist on lionsite ülemaailmse iga-aastase ettevõtmisega, mis on mujal maailmas aasta – aastalt noorkunstnike seas järjest suuremat huvi tekitanud. Teiste riikide senine kogemus on näidanud, et lapsi huvitab rahu temaatika rohkem kui me täiskasvanutena, isegi arvata oskame.“ selgitas Vello Tamm.

Eesti lionspiirkonna võidutöö autor on Kohtla-Järve Tammiku Gümnaasiumi 6-klassi õpilane Arina Žarkova, kes õpib ka Kohtla-Järve Kunstide Kooli 3. kursusel.
Oma nägemust rahulikust maailmast kirjeldab Arina järgmiselt: „Pilt kujutab peret kui maailma mudelit. Keskel on päevalill mis on päike ja armastus. Ema ja isa sirutavad käsi päikese-päevalille poole, mis õõtsub ja külvab maapinda seemneid, millest võrsub uus elu. Õnnelik laps hoiab emal ja isal kõvasti käest kinni. Nende ümber õitsevad väikeste päevalilledena headus ja valgus, armastus ja sõprus. Lapsed on elu lilled ja lilled on elu sümbol.“
Konkursile esitas töö LC Kohtla-Järve klubi.
Kõiki töid võib vaadata siit www.lions.ee

Veikko Lehto
LC Kuressaare tänavune president

Comments are closed.