Projektid

Beebipakk

Kuressaare Lions klubi heategevusprojekt, kus kõik 2021. aastal Kuressaare haiglas sündivad beebid ja nende emad saavad kinituseks beebipaki. Väike kuid praktiline panus uude ja imelisse algusesse. Rohkem infot beebipaki kodulehelt: www.beebipakk.ee

Kevadlaat

Toimub alates 1996. aastast. Saanud nüüdseks juba Kuressaare kevadete vaieldamatuks koostisosaks. Alati on laadal olnud velide pealehakkamist, rahvast, loterii ning palju kauplejaid. Viimastel aegadel on üheks tublimaks kauplejaks tõusnud LC Kuressaare leedide toidulett. Seda kõike vaatamata sellele, et laat on toimunud suisa kolmes eri kohas. EPT hoovi peal, bussijaama taga ning praeguses “kodukohas” Kuursaali ees. Loe lisaks ka LAADA AJALUGU.

lckuressaare-laat

Jõlukuuskede müük

Kuuskede müügiga on tegeletud alates 1997. aastast. Viimastel aastatel on tegutsetud Kuressaare linna keskväljakul. Vähemtähtis pole see, et müügiks minevad jõulupuud on klubiliikmetel endil metsast toodud. Võiks öelda, et kui keegi tahab teada jõulueelsete ilmade ajalugu, siis võib seda küsida Kuressaare lionsklubist. Meenutatakse kurguni lund ja vahel ka rohetavat muru.

lckuressaare-kuusemuuk

Jõulupakid vanuritele

Juba alates aastast 1995 viivad Kuressaare lionid Kuressaare üksikutele eakatele jõulutervitusi, millega kaasnev ka priske kingikott. Igal aastal teeb klubi väikese jõulukingituse umbes 30-le linna vanurile. Igal aastal vaadatakse nimekiri üle ja vajadusel täiendatakse.

lckuressaare-joulupakid

Kehakinnitus Saaremaa Rallil

Selleks, et üks korralik rallisõber saaks toreda rallipäeva veeta, on meie klubi lionid ja leedid juba viis aastat pakkunud sooja suppi ja omavalmistatud kõiksugu suupisteid otse raja ääres. Ralli toitlustamisest on saanud üks heategevusraha teenimise oluline ettevõtmine.

lckuressaare-ralli

MIDI mänguväljak

MIDI-mänguväljaku ehitamine koos jooksurajaga Rohu tänava lasteaia õuealale aastal 2015.

Aitame peremajade elanikke

Emotsionaalselt meeliliigutav üritus nii meie klubi liikmetele kui ka osalejatele on peremajade lastega ujumas käimine. Olemata puudeastmest, saavad kõik lapsed nautida veemõnusid, lõõgastuda mullivannis ja lasta alla liutorust. Seda kõike kasvatajate ja meie klubi liikmete füüsilisl kaasabil. Suve alguses, juunikuus, viivad klubi velid koos leedidega oma autodega lapsed loodusesse – piknikule.

Metsa istutamine

Ratastoolkiige ülesseadmine

Aastal 2013.

Invatõstuki soetamine erivajadustega lastele

Aastal 2013.

Jalgtee rajamine peremajade juurde

Aastal 2014.

Toetused ja stipendiumid

LC Kuressaare on tegevusaastate jooksul jaganud hulgaliselt toetusi ja stipendiume. Toetusi on jagatud nii eraisikutele kui ka organisatsioonidele klubi aktiviteetitest lähtudes. Toetatud on puuetega inimesi, suurperesid, üksikvanureid aga ka tuleõnnetuse läbi kodu kaotanuid või kannatanuid ja Estonia huku tagajärjel orvuks jäänud lapsi.

iPadid toimetulekukoolile

2013. aasta aprillis toimus Kuressaare Toimetulekukoolis tähtis ja pidulik sündmus. LC Kuressaare andis koolile seitse iPadi. Nende puutetundlike arvutitega sisustati puuetega laste kooli terve arvutiklass, mis pakub intellektipuudega kui ka motoorikapuuetega õpilastele suurepäraseid võimalusi eneseharimiseks, õppeprogrammi omandamiseks ja ka arvutimängude mängimiseks.

Arvutikomplektide annetamine

69 arvutikomplekti annetamine maakonna koolidele koostöös LC Hämenlinna Wanja klubiga aastal 2014.

Rahamunad

Kuressaare “Raekeskuses” on juba aastaid meie klubi rahamuna, ehk siis annetuskast. Selle sisust finantseeritakse vanuritele ja puuetega inimestele mõeldud projekte. Lisaks on rahamuna Maxima poes ja Auriga keskuses.

Noortelaager

Esimene noortelaager toimus juba 1994. aastal. Laagris on tänaseks osalenud ligi 300 noort, 20 riigist.

Comments are closed.