Soome lionsid tegid väikelastekodule kingituse

Kuressaare lionsite sõprusklubi LC Karkku Soomest Sastamalast kinkis Kuressaare väikelastekodule laste- ja noorterõivaid.

Mikrobussitäit kogutud riidekraami olid eile väikelastekodule üle andma tulnud kolm klubi esindajat, lionsite kõrgeima, Melvin Jonesi aunimetuse pälvinud Teuvo Forsblom, Kalle Ylinen ja Pertti Simola.
Teuvo Forsblomi sõnul sündis Kuressaare väikelastekodu abistamise mõte suvisel grillipeol. “Meil on traditsioon, et suvel viime lapsed piknikule,” rääkis LC Kuressaare president Jaan Lember. “Seal tekkis abistamise mõte ja kuna meie sõprusklubis on sõnapidajad mehed, siis tegid nad oma mõtte teoks.”

Väikelastekodu direktori Janne Tamme kinnitusel kuluvad rõivad kasvandikele marjaks ära. “Meil on ju kuni 19-aastasi lapsi ja noori,” lausus Tamm. “Kui kingitud rõivaid üle jääb, saavad valida ka need pered, kes meile oma lapsi siia näiteks logopeedi või füsioterapeudi teenust saama toovad.” Tamme sõnul tehakse taolisi kingitusi väikelastekodule just jõulude eel päris sageli, annetajaid on ka välismaalt. Poolsada aastat tegutsenud LC Karkku ja 1990. aastal asutatud LC Kuressaare on sõprusklubid 1993. aastast. “Kõige esimene toimkond, mis meil loodi, oligi perede aitamise toimkond,” ütles Kalle Ylinen. “Perede aitamise traditsiooni me ka jätkame.”

Ühes riidekraamiga andsid soome lionsid väikelastekodule üle oma traditsioonilise, heategevuslikuks müügiks trükitud jõulukaardi ning asjaosaliste allkirjadega auaadressi meenutamaks eilset sündmust.

Vaata pilte: galeriist.

Saarte Hääl, Moonika Puutsa – 30/11/2012

Comments are closed.